by Tomas Gudžiauskas

Ar teko ragauti tikro gero Itališko prosecco iš krano? Ar turėjai galimybę dar ir įsipilti pats? Jei ne – privalai apsilankyti pas mus.

Visų pirma – kas yra PROSECCO?

Atsakant labai paprastai – tai putojantis vynas iš Italijos. Tiesą sakant prosecco gali būti ir beveik visai be burbuliukų. Toks gėrimas vadinamas tranquilio. Taip pat su šiek tiek burbuliukų – frizzante, tačiau populiariausias ir labiausiai mėgstamas Prosecco – su daugeliu burbuliukų – giliai ir stipriai putojantis vynas.

Ar Prosecco yra vynas ar šampanas?

Žinoma, Prosecco yra vynas. Šampanas taip pat yra vynas. Vynas, savo esme yra gėrimas, pagamintas iš fermentuotų vynuogių sulčių. Gali būti gaminamas iš žalių ar raudonų vynuogių, su burbuliukais ar be.

Prosecco nevadinamas šampanu tik dėl vienos priežasties, – istoriškai tik putojantys vynai iš Prancūzijos Šampanės regiono, gali būti vadinami šampanais. Prosecco gaminami Italijoje.

Taigi Prosecco ir šampanas tai giminingi gėrimai, gaminami pagal panašias technologijas, tiesiog skirtingose šalyse. Kiti skirtumai tarp prosecco ir šampanų:

  • Šampanai iš Prancūzijos, Prosecco iš Italijos;
  • Šampanams gaminti įprastai naudojamos Chardonay, Pinot Noir, Pinot Meunier rūšių vynuogės. Tikras Prosecco gaminamas iš Glera vynuogių.
  • Gamyboje naudojami šiek tiek skirtingi būdai burbuliukams išgauti. Gaminant šampanus mielės dedamos ir fermentacija vyksta buteliuose, o Prosecco – fermentavimo talpose, o į butelius ar statines gėrimas išpilstomas vėliau.

Kaip bebūtų – daugeliui žmonių Prosecco ir šampanas – beveik tas pats ir jei kas nors Jūsų prašys pavaišinti šampanu – drąsiai siūlykite prosecco ir nesuklysite. 🙂

Kokios vynuogės naudojamos Prosecco?

Jau užsiminėme anksčiau, kad tikras Prosecco turi būti pagamintas iš ne mažiau kaip 85% Glera rūšies vynuogių. Tradiciškai tai Veneto regiono vynuogės.

Ar Prosecco saldus?

Prosecco saldumo klasifikacija kiek keistoka. Taip yra dėl to, kad Italijoje naudojamas apibūdinimas „sausas“ paprastai reiškia saldesnius Prosecco vynus. Taigi skoniai gali būti:

  • Extra Brut – tobulas, jei norite labai sauso/rūgštaus Prosecco;
  • Brut – vos saldesnis, lyginant su Extra Brut;
  • Extra Dry – nuo šios dalies prasideda keisti dalykai, nes extra dry yra saldesnis nei brut skoniai.
  • Dry – šis gali labiausiai gluminti, kadangi jis laikomas saldžiausia iš Prosecco rūšių. Paprastai ši rūšis tinkama daugeliui.

Koks Prosecco yra iBAR?

Mūsų parduodamas Prosecco Sanmartino Segretto yra visiškai tradicinis, gmainamas iš Veneto Glera, rūšies vynuogių.

Skonis: lengvo vaisių skonio putojantis vynas su malonia rūgštele. Vidutinis burbuliukų kiekis padaro gėrimą lengvą ir tinkamą kiekvienai progai. Skonis priskiriamas prie dry.

Aromatas: prinokusių obuolių, gėlių ir tropinių vaisių tonai.

Derinimas su maistu: puikus Spritz kokteilio ingredientas! Tinka kaip aperityvas ar su Sicilietiškais Arancini.

Ar Prosecco tinkamas pilstyti iš krano?

Tai tobulas gėrimas pilti iš krano`. Paklausite kodėl? Atsakome:

  • Skirtingai nei šampanai, Prosecco fermentuojamas ne buteliuose, o fermentavimo talpose, tad nėra visiškai jokio skirtumo ar gėrimas išpilstytas į 20l vienkartines statines, ar į 0,7l stiklinius butelius. Šampanų pilti iš krano negalėtume.
  • Prosecco išpilstymui naudojamos vienkartinės statinės. Prijungta statinė neturi jokio sąlyčio su oru, tad gėrimas visuomet šviežias, niekada „neišsigazuoja“. Tiesą sakant toks išpilstymo būdas pats geriausias;
  • Gėrimas visuomet tobulai atšaldytas;
  • Mūsų naudojama išmanioji gėrimų siena leidžia įsipilti lygiai tiek, kiek nori. Nori – pilk mažai, nori – pilk daug. Kiek įpilsi – tiek ir mokėsi. Taigi, jie nori gali nors ir burbuliukų vonias daryti. 🙂

Post comment