by Tomas Gudžiauskas

Daug kam teko matyti filmus apie gatvių lenktynes, kur paspaudus mygtuką su užrašu N.O.S. automobilis tarsi įgyja supergalių. 😊

N.O.S. yra trumpinys iš Nitrous Oxyde System, arba azoto oksido sistemos. Per daug nesigilinant į detales, šios „supergalios“ atsiranda dėl to, kad azoto oksidas, kuris įleidžiamas į variklį vietoje oro, leidžia kurui degti kur kas greičiau, tai suteikia varikliui papildomos galios.

Kodėl tai rašome straipsnyje, apie pilstomus gėrimus? 😊 Taip yra todėl, kad tos pačios/panašios dujos, kurios suteikia supergalių automobiliui, gali suteikti supergalių ir pilstomiems gėrimams. Skeptikams ir kritikams turime pažymėti, jog tai ne visai tos pačios dujos. NOS, kuris naudojamas gėrimų gamyboje sertifikuotas ir pritaikytas maisto pramonei. 😉

Visi mūsų gėrimai nuo šiol pilami naudojant ne angliarūgštę, o azoto oksidą. Tai gerokai brangesnis būdas, tačiau suteikiantis daugybę privalumų. Tad išbandykite ir įvertinkite ir Jūs,

Ką azoto oksidas duoda gėrimui? Labai daug:

  1. Visų pirma – azotas maisto pramonėje naudojamas kaip konservantas. Pvz., kai nusiperkate šviežių, sandariai pakuotų produktų, mėsos, žuvies ir pan. Viduje esančios dujos yra azoto oksidas. Tai padeda produkto gerąsias savybes išlaikyti ilgiau. Mums labai svarbūs mūsų Klientų atsiliepimai ir galimybė šviežius, kokybiškus baro gėrimus ragauti ir namie, o azoto oksidas mums šį tikslą padės pasiekti.
  2. Pilstomam gėrimui jis suteikia kitokią tekstūrą. Skirtumą pamatysite jau įpylę į taurę: gėrimo puta bus tirštesnė ir standesnė, sudaryta iš daugybės, tankiai pasiskirsčiusių itin mažų burbuliukų.
  3. Pagerina skonį. Skonyje taip pat pastebėsite teigiamų pokyčių. Visų pirma, kadangi nėra angliarūgštės – gėrimas mažiau karbonizuotas, o jo skonis švelnesnis, mažiau „kandantis“ liežuvį, labiau „kreminės“ konsistencijos. Taip geriau atsiskleidžia visi skonio subtilumai. Šviesiuose gėrimuose (pvz. iBAR Light, Jurneborg, ar Spaten Oktoberfest) ryškiau galėsite jausti gaivinančią mielių rūgštelę ir apynių skonius. O ypač teigiamą skirtumą pastebėsite ragaudami tamsiuosius gėrimus pvz. Imperial Porteris, Licorne Black, ar Elis 666. Tokio stiliaus gėrimams kreminė tekstūra suteikia galimybę pajausti skrudintų salyklų poskonius, kurių neužgožia per didelės karbonizacijos burbuliukai.
  4. Kai kuriuos gėrimus, norint išgauti jų tikrą skonį yra privalu pilti naudojant azoto oksido dujas. Pvz. stoutas Guinness Draught. Pas mus šis gėrimas azoto oksido prisotinamas dar statinėje, ir išpilamas į butelį be sąlyčio su oru. Parduotuvėje parduodamiems gėrimams to padaryti nėra galimybės. Dėl to, atkreipkite dėmesį, kad pvz. Guinness į skardinę deda specialią kapsulę, kuri azoto oksidą išleidžia skardinės atidarymo metu, kas suformuoja šiam gėrimui būdingą kreminę tekstūrą ir švelnią tankią putą.

Nuo šiol išskirtinio skonio ir kokybės gėrimais su „supergaliomis“ galite mėgautis ir namie.

Aplankykite mūsų e-parduotuvę.

Post comment